Linguistic landscape assesment
Currentstate_database
LingLand survey
LingLand database

Turizmus bez hraníc

Na Slovensko prichádza z roka na rok viac maďarských turistov.Zahraniční návštěvníci milujú, keď v obchodoch a reštauráciách sú privítanívich rodnom jazyku. Náš výskum sa zaoberá s nápismi obchodov: nakoľko sú úžitočné nápisy v cudzích jazykoch? Sú umiestnené tam, kde ich zákazník hľadá? Sú zrozumiteľné? atď.Odborná literatúra to nazýva jazykovou krajinou (linguistic landscape). Výber miesta je založený na oblastnom,stratifikovanom náhodnom výbere vzoriek. Ak ste otvorili dvere nášmu výskumníkovi, to znamená, že Vaša obec/ulicaje medzi vybranými miestami. Váš názor je pre nás dôležitý!Zaujímajú Vás výsledky? Chcete, aby sme Vám ich poslali? Áno / Možno / Nie

Čo budete potrebovať?

Čo je podľa Vás potrebné, aby ste mohli prilákať viac zákazníkov, návštevníkov z Maďarska (napr. dvojjazyčná tabuľa, jedálny lístok, webstránka, marketingové nástroje atď.)?Porozprávajte sa s našim kolegom! Možno Vám vieme pomôcť s realizáciou!

Staňte sa naším partnerom!

V rámci výskumu môžeme pomôcť desiatkam vybraných partnerov: ak chcete, preložíme jedálny lístok alebo domáci poriadok atď. Samozrejme bezplatne. Neskôr zmeriame nárast Vášho obratu, spokojnosť zákazníkov (zadarmo).Zorganizujeme pre Vás alebo pre Vašich zamestnancov kurz(tiežzadarmo), kde Vás naučíme ako môžete správne privítať, pohostiť zahraničných zákazníkov (5príležitostí, z toho aspoň 1 osobné stretnutie, ostatné korešpondenčne). Ak máte záujem o účasť, dajte nám vedieť! (Môžete podčiarknuť aj viac možností!) o Prosím, preložte mi cenník / jedálny lístok / domáci poriadok! (ZADARMO) o Prosím, preložte mi webovú stránku, alebo časť stránky! (ZADARMO) o Chcem sa zúčastniť online (korešpondenčného) kurzu(5 príležitostí) (ZADARMO)

Vyhrajte nový vývesný štít!

Dvojjazyčné reštaurácie, turistické miesta a obchody získavajúcertifikát.Dostanúod nás aj nálepku (Nech sa páči/Tessék), ktorú môžu umiesniť pri vchode, aby prilákali maďarsky hovoriaciachzákazníkov. Podnikatelia, ktorí získali certifikát, budú zaradení do losovania a môžu vyhrať dekoračné prvky vypracované profesionálnym grafickým dizájnerom (náklady na tlač znášame my!). HLAVNÁ CENA: unikátny dvojjazyčný vývesný štít alebo nápis vypracovaný grafickým dizajnéromv hodnote min. 100 000 HUF, vyrobený len pre Vás! Vopred ďakujeme za podporu a tešíme sa na možnú spoluprácu.:

László LETENYEI PhD, Habil.

docent, Univerzita Corvinus v Budapešti vedúci výskumu, projekt LingLand

Kornélia HÍRES-LÁSZLÓ

doktorandka, Univerzita Corvinus v Budapešti vedúca terénnej práce,projekt LingLand    

            Obsah tejto webstránky nemusí nutne predstavovať oficiálne stanovisko Európskej únie.